יוגה תרפיה
יוגה תרפיה

יוגה תרפיה

יוגה תרפיה - תרגול יוגה המותאם באופן מלא לאדם על פי מצבו. היוגה מטפלת במגוון בעיות, ומסייעת בהחלמה ובשיקום.

מתאים לכל מי שרוצה לבנות תרגול מותאם, עם מאה אחוז תשומת לב של המורה, תוך התאמה מיוחדת למצבו של התלמיד.

ליוגה יש כוח אדיר בפתרון בעיות  כמו עייפות כרונית, כאבי גב, כאבי רגליים, כתף קפואה, כאבי ראש, נדודי שינה, חוסר אנרגיה, חוסר תיאבון

כמו גם טיפול במחלות אוטואימוניות, בעיות של תפקוד מערכתי, כמו מערכת הנשימה, מערכת העצבים, מערכת העיכול ומערכת ההובלה.

טיפול באלרגיות, בהתאמת תזונה במקרים של בעיות מעיים וגם להורדה במשקל.

 

התאמת תרגול יוגה אישי
לכל אחת ואחד מאיתנו יש את חוסר האיזון שלו. לכל אדם יש את התנאים המיוחדים שיאפשרו לו להבריא, להתקדם ולפרוח. כדי להשיג שיפור אנחנו זקוקים לתנאים המתאימים לנו. כולנ זקוקים לתנועה, כולנו זקוקים לנשימה יש כאלה שנמצאים בעודף תנועה, ואחרים שנמצאים בחוסר תנועה, וכאלה שזקוקים להרגיע את ההכרה הסוערת שלא נותנת מנוח, ואחרים - להכניס יותר סדר בפעולות.
יש שצריכים סיוע בהמנעות הרגלים מזיקים.


על מנת לבדוק מה התרגול הנכון, מהו התרגול שיעשה לנו טוב יותר, התרגול המועיל, המקדם אותנו, עלינו להתאים לנו תרגול אישי.

מי שיש בעיה ספציפית בה הוא רוצה לטפל מוזמן לפנות לתאום טיפול כזה. במפגאני עושה אבחון ומתאימה תרגול מותאם.

אני מתאימה אימון ספציפי ומיוחד שמתאים לאדם על פי הבעיה שהוא רוצה לטפל בה.

את האימון אנו עושים יחד, עוברים עליו לפרטי פרטים, מקבלים אימון אישי במטרה לחזור עליו מדי יום בבית. לאחר מספר ימים או שבועות, לפי הצורך, אנו קובעים מפגש נוסף ובוחנים את התוצאות, מעדכנים את האימון על פי הצורך וכך מתקדמים.

הכל מתוך המקום של הפניית תשומת לב, חיים במודעות והבאת תנאים של בריאות לכל המערכת.

הטיפול נעשה באופן הדרגתי מהקל אל הכבד. בכל שבוע עוד משימה, עוד תרגול מותאם

עד להקלה ועד לבריאות מלאה.

דוגמאות:

כאבי גב - אנשים רבים סובלים מכאבי גב תחתון או כאבי צוואר ושכמות. אנשים מדווחים על כאבי גב שלא מאפשרים להם ליהנות מהחיים. קמים עם הכאבים והולכים לישון עם הכאבים. קושי בתנועה, נזהרים מכל דבר, כי בכל רגע הכאב עשוי לתקוף ואולי אפילו להשבית אותנו לזמן מה. ומה אנחנו עושים? קודם כל אין לראות בזה גזירה משמים. אין לחיות עם כאבי הגב. יש מה לעשות. תרגול של תנועות עדינות בתוספת חיזוק שרירי ליבה יכול להעלים את כאבי הגב בהדרגה. תלמידים שהגיעו עם בעיות גב מדווחים על שיפור משמעותי ואפילו העלומות טוטלית של הכאבים.
  
בעיות עיכול - תזונה לא נכונה, אכילת יתר, לחץ ומתח וחוסר תשומת לב למערכת העיכול שלנו יכולים לגרום לבעיות של ריפלוקס, של גזים, של כאבי בטן, או גם לקרון, קוליטיס וצליאק.... אז מה עושים?  חלק מתרגול היוגה הוא גם הבנה של מה שאנחנו מכניסים לתוך הגוף, למה אנחנו אוכלים מזון שאינו מתאים לנו, מזון שבמקום להזין אותנו משאיר אותנו חסרי כוחות וכואבים. איך ניתן להיות נאמנים לצרכים שלנו ואיך לטפל במערכת העיכול וכתוצאה מכך לראות את ההשפעה על איך שאנחנו מרגישים.
   
כאבי פרקים - כשיש כאבים במפרק אנחנו נכנסים למצב של חוסר איזון. אנחנו נמנעים מתנועתיות, וחסים על אותו איבר פגוע, ובצדק. העיניין הוא שחוסר תנועה רק מגביר את הבעיה. תועתיות הדרגתית ומתונה תוך חיזוק מערך השרירים התומך עשויים לשפר את מצב הפרקים הכואבים, אם אלה ברך, כתף או מפרק ירך. תנוחות מסויימות לאיזור הכואב יחד עם תנוחות מאזנות לגוף כולו ישפרו את המצב ואף ירפאו את המפרק החולה שהסתייד מפעילות יתר (כמו שימוש בעכבר, או נשיאת משא על כתף אחת כמו תינוק או אפילו תיק) או מחוסר פעילות מספקת במקום, או לפעמים ממכה שקיבלנו וכדומה.
   
יציבה - עם הגיל נוצרות בעיות של יציבה,ויש אפילו פעמים שאנחנו סוחבים בעיות כאלה מילדות. לעיתים זהו מצב גנטי של מבנה, כמו עקמת למשל, שמפריע מאד לתפקוד שלנו ויוצר מתח רב. גם על כך אפשר לעבוד ולתקן. באמצעות תרגול מותאם אנו משיגים שיפור באיזור הגב העליון, השכמות והחזה,או איזור האגן, ומגיעים למצב של יציבה נכונה, עם חיזוק שרירים שתומכים בשלד. חיזוק הרגליים ושרירי הליבה מאפשר נשיאה טובה יותר של גופנו. תרגול עמיד, תרגול תנועתיות,  תרגול הליכה.
   
מצבי רוח - לעיתים אנו חווים דכדוך. חוסר חשק. בעזרת ויניאסה (רצף תנועתי משפר) מותאמת אישית אנו יכולים לשפר את המצב האנרגטי, ולהזרים אנרגיה חדשה מדי יום. סדרת תרגילי נשימה, וסדרת תנוחות מחזקות בתמיכה יומיומית יכולה לסייע במצב כזה. כמו גם חיזוק השליטה בהכרה באמצעות מדיטציה.
   
שינוי - איך להוביל את החיים לאן שאנחנו רוצים? איך להשיג מטרות שנראות לנו רחוקות? מה המינון הנכון לנו לעשות כל דבר אותו אנחנו עושים, איך להתמודד טוב יותר עם מצבים בחיינו, עם אתגרים ועם אנשים. אנחנו עובדים על סדר יום, ובתוכו אנו קובעים לעצמנו את המינון הנכון לנו בכל דבר.
  
כל הנושאים האלה ועוד הינם חלק מנושאים שעולים במפגשים של יוגה תרפיה. כל אדם הוא שונה, צרכיו אחרים. אך הבריאות היא אחת וכולנו יכולים לנוע אל עבר הבריאות. לכן לכל אדם ניתן להתאים את התרגול הספציפי, שיעזור לו לנוע אל עבר הבריאות והשחרור מסבל.

 

 

 

 

 


 

 

 

   

מעניין אותך? כתבי אלי